Aktualności

01.11.2014 Smutne Piosenki Fajera

FFFKochani, w sobotę 1 listopada zapraszamy na wyjątkowy koncert sentymentalny. Tego wieczoru wszyscy miłośnicy piosenki poetyckiej, aktorskiej i turystycznej będą się mogli oddać zadumie przy utworach Starego Dobrego Małżeństwa, Wolnej Grupy Bukowiny, Jacka Kaczmarskiego i wielu innych twórców piosenki z treścią. Koncert jest przypomnieniem odbywających się wiele lat temu cyklicznych spotkań pt. Smutne Piosenki, które na warszawskim Mokotowie zbierały wolne duchy spragnione chwili spokoju w naszym rozpędzonym świecie. Grał i śpiewał będzie oczywiście Fajer, ale tym razem zaprosił do współpracy pierwsze skrzypce polskiej muzyki folkowej Marcina Drabika.

Podczas koncertu będzie realizowane nagranie telewizyjne, więc na ten wieczór trochę się zmienią zwyczaje w Gnieździe. Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w wieczorze oraz BARDZO PROSIMY wszystkich, którzy pragną szant i głośnej imprezy – idźcie tego wieczoru gdzie indziej. Dziękujemy za zrozumienie. Koncert rozpoczyna się 21:00, a skończy się koło północy.

Wyciągnięci z Mesy

wyciagniedci_z_mesyWyciągnięci z mesy to wybuchowa mieszanka niesamowitych osobowości, których połączyło zamiłowanie do szant i piosenek żeglarskich.

 

 

 

Ostatnie Takie Trio

trioRepertuar zespołu w całości oparty jest na bogatej twórczości autora popularnych żeglarskich piosenek – Michała „Lucjusza” Kowalczyka, zmarłego 1 maja 2010 roku. „Przyjaciółka żeglarzy”, „Zocha”, „Na Mazury”, „Biała Sukienka”, i wiele, wiele innych przebojów… Przyjdźcie i posłuchajcie!
Ostatnie Takie Trio zaprasza w każdy poniedziałek do Gniazda Piratów

 

 

 

Fajer

faFajer, jak sam o sobie mówi, stawia sobie następujący cel: rozbawienie i rozśpiewanie jak największej ilości słuchaczy, w jak najkrótszym czasie, przy jak najmniejszych stratach zarówno własnych, organizatora, jak i publiczności. W repertuarze znane, lubiane i popularne piosenki żeglarskie, szanty

Qcza

qczaMariusz „Qcza” Kuczewski (ur. 1979) – jeden z założycieli zespołu Mordewind, autor słów i muzyki wielu piosenek wykonywanych przez tą grupę. Wokalista i gitarzysta. Twórca pankowej kapeli „Gmina”. Jego pierwszy instrument to skrzypce. Praktykujący żeglarz i podróżnik.

Podczas swoich kameralnych, akustycznych koncertów wykonuje głównie piosenki o tematyce szantowej (zarówno tradycyjne jak i autorskie – pochodzące z repertuaru zespołu Mordewind), sięga również jednak do repertuaru takich wykonawców jak Gmina, Harlem, Pidżama Porno,Kult, KSU czy Sztywny Pal Azji.

Rozkład
jazdy

Tawerna czynna codzennie od godz. 17:00

Rozkład jazdy

Koncerty rozpoczynają się około godz. 21.00, a w niedzielę około 20.00


 • 01. 11  Sb
   - Smutne Piosenki Fajera
 • 02. 11  Niedz
   - Jak Widać
 • 03. 11  Pon
   - Ostatnie Takie Trio
 • 04. 11  Wt
   - Fajer
 • 05. 11  Śr
  Menele - Święto Taniego Wina - 10 zł
 • 06. 11  Czw
   - Aqua Folk
 • 07. 11  Pt
   - Piotr Kostka Godecki - 5 zł
 • 08. 11  Sb
   - Fajer